همیشه در کنارتان هستیم!

حسابداری صنعتی 1

از {{model.count}}
4,500 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع

نسبت به جايگاه حسابداریی صنعت در سيستم اطلاعات حسابداری و در ارتباط با حسابداری مديريت و حسابداری مالی، ديدگاه های گوناگون وجود دارد. برخی اعتقاد دارند كه حسابداری صنعتی همان حسابداری مديريت است و اينان هر دو اصطلاح حسابداري صنعتی و حسابداري مديريت را مترادف يكديگر به كار می برند. برخی نيز حسابداری صنعتی را زمينه سوم حسابداری می دانند. عده ای نيز حسابداری صنعتی را حسابداری مديريت به اضافه آن بخشی ازحسابداری مالی می دانند كه به محاسبه قيمت بهای تمام شده كالای فروش رفته به منظور انعكاس در صورت سود و زيان و به ارزشيابی موجودی های پايان سال به منظور انعكاس در ترازنامه منتج می شود.

در واقع، حسابداری صنعتی شامل شبكه ای از مفاهيم، روشها و تكنيك هايی است كه برای شناسايی، اندازه گيری، طبقه بندی، تخصيص، تجميع و گزارش كردن هزينه ها و مقايسه آنها با استانداردها و بودجه ها به كار برده می شود.

مكانيسمی كه از طريق و براساس آن، اطلاعات حسابداری صنعتی شناسايی، پردازش و گزارش می گردد، سيستم حسابداری صنعتی يا سيستم هزينه يابی ناميده می شود.

نویسنده:
یعقوب امیر دلیر بناب
ناشر:
یاس نبی
سال چاپ:
1386
قطع:
رحلی
تعداد صفحات:
270
قیمت:
4500 تومان

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...